17 Nisan 2014 Perşembe

noah movie-- nuh:büyük tufan

son zamanlarda biraz canımı sıkna şeyler oldu üstüne birde haklıyken haksızmışım gibi saçma sapan bir davranışla karşılaştım!! kendimi kötü hissediyordum biraz kafa dağıtmak için sinemaya gittik.
tek kelime ile harika bir filmdi. çok etkilendim.Russell Crowe nin filmeleri gerçekten çok güzel oluyor ve bu filmide izlemenizi tavsiye ederim.

Kabil'in soyundan gelen insanoğlu, kuşaklardır Yaradan'ın çizdiği iyilik yolundan sapmış, dünyanın tüm güzelliklerini ve nimetlerini sonuna kadar emip tüketerek yeryüzünü yaşanmaz hale getirmiştir. Dahası bir parça et için her türlü ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet ve kaos normal hale gelmiştir. İnsanlığın bu sefil hali karşısında Nuh rüyasında, Yaradan'ın kendisini yaşanacak büyük bir tufana karşı uyardığını görür. Yaradan ondan büyük bir gemi inşa etmesini ve yeryüzünde yaşayan tüm hayvan cinslerinden bir çift almasını emreder. Bu gemi aynı zamanda ailesinin de tek kurtuluşu olacaktır. Tufanın yaklaşmakta olduğunu öğrenen sapkın insanoğlu ise geminin içine girmek için Nuh'a karşı saldırıya geçecektir....
http://www.beyazperde.com/


4 yorum:

  1. ben de izledim çok güzel bir filmdi ..:)

    YanıtlaSil
  2. şehre gidince izleyeceğim inş, yazdıklarınla kafamda iyice netleşti :)

    YanıtlaSil